Kylie Minuque

17. dubna 2008 v 6:08
Televizní a filmová herečka. Hvězdička říkankového popu. Seriozní umělkyně. Dance-popová královna. Držitelka Grammy. Vítězka nad rakovinou. Nositelka Řádu britského impéria. Za svou dosavadní kariéru se australská zpěvačka několikrát svlékla z kůže a vždy ke svému prospěchu. Kolikrát ještě?
Zrodit se z vlastního popela uměl jen bájný pták Fénix. Australská popová hvězda Kylie Minogue (39) to dokázala minimálně třikrát. Počátkem 90. let dala vale "žvýkačkovému" popu a začala dělat solidní nezávislou muziku. Po roce 2000 se stala jednou z nejpopulárnějších dance-popových umělkyň na světě. V roce 2006 se vrátila na pódia a do studia po vítězství nad rakovinou prsu. Teď bojuje v čím dál složitějších poměrech nahrávacího průmyslu o udržení statutu jedné z největších hvězd světového showbyznysu. Jak se jí to daří?
Osudová nemoc
V roce 2004 byla Kylie v pozici jedné z hlavních kandidátek na titul královny světového popu. Vydala album Body Language (2003), třetí v sérii kritikou i fanoušky opěvovaných desek, na kontě měla řadu úspěšných singlů, její koncertní turné měly pověst výpravných, okázalých hudebních událostí. Ještě koncem devadesátých let byla její kariéra ve stavu přinejlepším diskutabilním.
V tomtéž roce vydala zpěvačka i reprezentativní výběr svých písní Ultimate Kylie s několika kvalitními novými skladbami. Pozitivními ohlasy opředené turné Showgirl Tour se právě přelévalo z evropské části do australské, když byla u zpěvačky diagnostikována rakovina prsu (květen 2005). Turné bylo odloženo a Kylie musela odříct i jistě atraktivní vystoupení na legendárním festivalu v anglickém Glastonbury.
Bulvární média, především ta australská, se do sousta zakousla s neúprosnou intenzitou. Před Kyliinou rezidencí v Melbourne se začali shromažďovat fanoušci a samozřejmě reportéři, televizní štáby a hlavně a především nelítostní paparazzi. Věci došly tak daleko, že premiér státu Victoria Steve Bracks vydal prohlášení, že jakékoli porušení práv rodiny Kylie Minogue zaručovaných australskými zákony bude přísně potrestáno.
Operace a chemoterapie se zdařily, hvězda zůstala zachována.
Období rekonvalescence
V prosinci 2005 Kylie vydala pouze v digitální formě singl Over The Rainbow. V tisku se začaly objevovat zprávy o tom, že zpěvačka ve studiu připravuje nové album (mj. se Scissors Sisters) a že se zároveň chystá opětovné odstartování turné, tentokrát pod názvem Showgirl - Homecoming Tour.
V průběhu rekonvalescence Kylie napsala a posléze vydala dětskou knížku The Showgirl Princess. V listopadu 2006 byl také čichovým buňkám fanoušků představen nový parfém Darling.
V jednom z rozhovorů Kylie přirovnala svůj boj s rakovinou k životu v epicentru atomového výbuchu a prohlásila, že je rozhodnutá pokračovat ve své kariéře.
Jedenáctého listopadu 2006 navázala Kylie koncertem v Melbourne na přerušené turné. Z pódia to okomentovala slovy, že se "trošku zdržela".
Zpátky na pódiu
Svět s napětím čekal, jak se Kylie zatím nejtěžší z jejích návratů povede. Ale přestože taneční čísla na koncertech byla upravena vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu a přestávky mezi jednotlivými částmi vystoupení byly delší než obvykle, aby zpěvačka stačila nabrat síly, média konstatovala u Kylie návrat do formy a Sydney Morning Herald tamní koncert dokonce označil za "nic menšího než triumf". Koncert trval bezmála dvě a půl hodiny a Kylie celkem logicky vsadila především na osvědčené hity jak ze svého disco období, tak z aktuálnější dance-pop éry.
Vzácným hostem následujícího koncertu byl Bono z U2 (duet The Kids). U2 právě koncertovali v Austrálii. Kylie měla podle původní dohody Bonovi hostování na koncertu bezprostředně vrátit, ale musela se omluvit pro naprosté vyčerpání. Dvakrát v průběhu turné zazněla píseň The Kids také jako společný duet sester Kylie a Dannii. Naposledy spolu veřejně vystoupily koncem 80. let.
Navazující koncerty v Londýně v lednu 2007 se během několika minut vyprodávaly tak dlouho, že jich nakonec bylo šest. Přidaný koncert v Manchestru musela Kylie přerušit pro intenzivní záchvat chřipky. Management zpěvačky vydal prohlášení o tom, že její indispozice nemá nic společného s jejím předchozím vážným onemocněním.
Bílý démant
Koncem loňského roku Kylie Minogue vydala účet z právě uplynulého období v podobě dvojDVD, které obsahuje záznam ze zmíněného emocemi nabitého koncertu z 11. listopadu 2006 v jejím domovském Melbourne a na druhém disku dlouhometrážní dokument White Diamond. Snímek byl pojmenován podle písničky, kterou pro Kylie napsali Scissor Sisters. Byla jedinou novou skladbou, kterou zpěvačka zařadila do repertoáru koncertů Showgirl - Homecoming Tour. Režisérem a producentem snímku je William Baker, zpěvaččin bývalý vizážista a později umělecký ředitel v týmu jejích spolupracovníků, známý také jako Kyliin "homosexuální manžel". Baker o dokumentu prohlásil, že chce "roztrhat tu povrchní představu většiny lidí, podle níž Kylie rovná se TV seriál Neighbours, Michael Hutchence, zlaté šortky a rakovina". To jsou silná slova. Kritici Bakerovi vyčítají, že na to, aby mohl být objektivní, je příliš blízko svému námětu. Britské Entertainment Times napsaly: "Ani jednou nevidíme Kylie brečet, křičet, nadávat, ani fňukat. Cokoli, co by byť vzdáleně připomínalo emocionálně vypjatější moment, bylo z filmu vypuštěno buď Bakerem, nebo zpěvačkou samotnou." Přitom že má Kylie emoce na krajíčku při každém koncertu, víme už z jiných dokumentů. Stačí si pustit začátek koncertu na prvním disku kompletu.
Nové album
V listopadu 2007, do roka od svého návratu na pódia, vydala Kylie Minogue své dlouho očekávané nové studiové album. Novináři i fanoušci spekulovali, do jaké míry desku ovlivní to, čím si musela Kylie v uplynulém období projít. Nejednou se stalo, že pro umělce, kteří prodělali nemoc nebo prošli jiným ohrožením života, bylo následující album jednoznačnou deklarací vítězství, dokladem znovuzrozené umělecké síly. Album X je ovšem spíše ohlédnutím zpátky. Do značné míry (včetně obalu a produkce) do 80. let, ale jako celek je deska procházkou styly, které zpěvačce přinesly úspěch v různých fázích její kariéry. Hlavním jednotícím prvkem alba X je opulentní, evidentně nákladná a propracovaná produkce. Čili - tím hlavním není obsah, ale forma. Kruh se uzavřel. Doufejme, že po této bilanci bude vykročením do budoucnosti její další deska. Na tu si ale budeme muset počkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adlaska adlaska | Web | 17. dubna 2008 v 6:12 | Reagovat

Ahoj, myslím, že máš moc hezký blog, u mě právě probíhá soutěž SONB nechtěla by ses přihlásit??

2 Dianikaa Dianikaa | Web | 17. dubna 2008 v 6:17 | Reagovat

jak zvíšiť návstevnost??? kukni na moj web!

3 admin admin | Web | 17. dubna 2008 v 6:20 | Reagovat

moc díky přihlásím se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama